Domy energooszczędne Kraków

Domy energooszczędne Kraków. Zapraszamy do zapoznania się z tematyką domów energooszczędnych. Wizart Archirtektoniczna Pracownia Projektowa posiada duże doświadczenie przy realizacji projektów domów energooszczędnych. Aktualnie obecne normy i przepisy budowlane są rygorystyczne pod względem spełnienia wymogów dotyczących oszczędności energii niezbednej do ogrzania i zasilania domów. Powoduje to, że poszukujemy optymalnych rozwiazań w zakresie izolacyjności cieplnej budynków, zastosowania systemów ogrzewczych i wspomagajacych.

Spektrum możliwości jest bardzo duże, począwszy od wyboru technologii budowy domu, skończywszy na inteligentnych systemach współpracujących lub uzupełniajacych się w zakresie ogrzewania, oszczędności energii, wytwarzania energii, autonomizacji budynku.

Zapraszamy na nasz portal poświęcony projektowaniu i budowie domów energooszczędnych www.topdom.pl

Oferujemy projekty - domy energooszczędne kraków. Podejmiemy zlecenia projektowe w zakresie domów energoszczędnych na obszrze Małopolski i województw ościennych, ale również na terenie całego kraju. Domy energooszczędne projektujemy w oparciu o różne technologie budowlane, od technologii tradycyjnej murowo -żelbetowej, poprzez zastosowanie róznych systemów prefabrykowanych po domy szkieletowe stalowe i drewniane. Posiadamy duże doświadczenie w technologii szkieletu stalowego, współpracując z generalnym wykonawcą domów energooszczędnych firmą Profix z Krakowa.

Od 1 stycznia 2017 roku w Polsce wszedł w życie drugi z trzech etapów zmian w przepisach dotyczących warunków technicznych, jakie powinny spełniać budynki nowopowstające. Od teraz dużo bardziej rygorystyczne są wartości wskaźnika EP określającego roczne zapotrzebowanie budynku na nieodnawialną energię pierwotną, współczynników przenikania ciepła dla przegród zewnętrznych domu, okien i drzwi. Maksymalna wartość wskaźnika EP  dla projektów domów jednorodzinnych składanych do pozwolenia na budowę po wejściu w życie nowych norm  nie może przekraczać 95 kWh/(m2*rok). Współczynniki przenikania ciepła U przez przegrody nie mogą być większe niż:

U ściany < 0,23 W/(m2*K)

U dachu < 0,18 W/(m2*K)

U okien pionowych < 1,1 W/(m2*K)

U okien połaciowych < 1,3 W/(m2*K)

Współczynnik przenikania ciepła dla podłóg na gruncie pozostaje bez zmian:

U podłóg < 0,30 W/(m2*K) 

By spełnić wymagania nowych norm należy zastosować odpowiednie izolacje cieplne przegród oraz wyposażyć budynek w odpowiednie instalacje ogrzewcze, wentylację z odzyskiem ciepła, panele solarne ciepłej wody, ogniwa fotowoltaiczne, systemy kominkowe z rozprowadzeniem ciepłego powietrza lub z płaszczem wodnym oraz inne systemy wspomagające. Oczywiście nie jest konieczne zastosowanie wszystkich wyżej wymienionych rozwiazań, istotne jest optymalne skonfigurowanie domu by osiągnąć wymagane parametry przy rozsądnym nakładzie finansowym.

 

projekt i wykonanie: CNT, Pozycjonowanie strony: Virtual Development - VD.pl