Budowa unikatowego domu na Bielanach w Krakowie

Dom jest wkomponowany w dość strome zbocze doliny Wisły. Bryła budynku z założenia nawiązuje do charakterystycznych form skalnych ostańców występujących na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Od frontu zaprojektowano klatkę schodową w formie geometrycznej baszty rozszerzającej się ku podstawie. Dom z zewnątrz będzie wykończony drewnem i kamieniem naturalnym (klatka schodowa). Pokrycie dachu wykonano z blachy płaskiej.
Ponad budynkiem właściciele dysponują jeszcze sporym terenem przeznaczonym na cele rekreacyjne –teren urządzono w formie naturalnego tarasu. Sam dom składa się z dwóch części: obszernego garażu zatopionego w terenie i głównej bryły budynku. Ciekawostkę stanowi odwrócenie funkcji, czyli funkcje strefy dziennej zlokalizowano na obszernym otwartym poddaszu, a strefa nocna znajduje się na parterze. Dzięki takiej aranżacji udało się otworzyć przestrzeń dzienną domu na górny ogród –strefę rekreacji zewnętrznej.
Co do kwestii technicznych, budynek posadowiono na płycie fundamentowej. Konstrukcja ścian i stropów żelbetowa z wypełnieniami z pustaków ceramicznych. Całość docieplona wełną mineralną. Do ogrzania budynku zastosowano system powietrznej pompy ciepła oraz system wentylacji mechanicznej z rekuperacją.
Opis projektu i wizualizacje znajdują się na stronie w zakładce Realizacje.

Komentarze:

Dodaj komentarz: